STRONA GŁÓWNA

TV PRZEMYSŁOWA

SYSTEMY p. POŻ.
i ODDYMIANIA


KONTROLA DOSTĘPU
i RCP


AUTOMATYKA BRAM


Kontakt:

e-mail: askal@poczta.fm

tel, fax: (052) 355-84-55

kom: +48 604 302 242
Projektujemy i instalujemy systemy przeciw pożarowe, oddymiania, systemy sygnalizacji pożarów i dźwiękowych systemów ostrzegawczych.Urządzenia sygnalizacji p.poż. mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych jak i magazynach, zakładach przemysłowych, bankach, hotelach - wszędzie gdzie może zaistnieć zagrożenie pożarowe.

Sygnalizacja p. poż. w mieszkaniach i domkach jednorodzinnych najczęściej łączona jest i współpracuje z centralką alarmową. W budynkach gdzie nie zainstalowano urządzeń sygnalizacji włamania można zastosować specjalne czujki. Czujki te mają własne bateryjne źródło zasilania co nie powoduje konieczności montażu instalacji zasilającej, a wykrycie dymu sygnalizuje ona optycznie i akustycznie.

Natomiast większe obiekty winny być wyposażone w bardziej rozbudowany system i łączone do centralek alarmowych. W centralach alarmowych każda czujka jest adresowana i wykrycie przez nią zagrożenia jest sygnalizowanie w centrali z identyfikacją miejsca wystąpienia jego zagrożenia.

Po wykryciu zagrożenia centrala w zależności od zaprogramowania może powiadomić Straż Pożarną, przekazać informację w inne zaprogramowane miejsca oraz w miejscu wystąpienia pożaru włączyć dostępne urządzenia gaśnicze.

Strona wykonana przez dhs.pl © 2007